• POHYBOVÝ WORKSHOP V DIVADLE VIOLA

• Workshop bol venovaný základom pohybového divadla. Cvičenia boli orientované  prevažne na fyzické vyjadrenie tanečníka a na prácu s priestorom a časom. Hľadanie abstraktných telových možností a polôh doplnili cvičenia z oblastí pantomímy a súčasného tanca. Lektorom workshopu bol absolvent Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne, Pavol Seriš.

Za našu Zuš Lendak sa workshopu zúčastnili týchto 6 žiačok:

1. Halčinová Slávka – 15 rokov

2. Halčinová Blažena – 14 rokov

3. Neupauerová Klára – 13 rokov

4. Majerčáková Anna – 11 rokov

5. Majerčáková Marcela – 11 rokov

6. Laufová Karolína – 11 rokov

Pozvanie na akciu dostala p. uč. Polanská od organizátorov podujatí z fondu podpory pre umenie v meste Prešov. Akcie sme sa zúčastnili v piatok 11.11.2022 v divadle Viola.

Workshop bol fyzicky a časovo náročný, veď trval od 9:00 do 15:00, ale naše žiačky to hravo zvládli. Pre samotného lektora to bola prvá skúsenosť s prácou so žiakmi z 2.stupňa ZŠ a jeho poďakovanie na záver hovorilo za všetko.

Už teraz sa tešíme na ďalšie pohybové výzvy, ktoré pre nás pripraví.

Vypracovala: Ing. Martina Polanská